CH-L012 LAMBADER

ahşap ana malzemesi ağaç olan; dalları kesilmiş, kabukları bütünüyle ya da bölüm bölüm soyulmuş olarak kullanılmasının yanı sıra, değişik ölçülerde kesilerek kereste olarakta kullanılabilen doğal ve çok kullanışlı yapı malzemesidir. ahşapta cila işlemi yapılmadan önce, yüzeyin cinsine ve durumuna göre yüzey hazırlığı yapılır. pinotex ahşap koruyucu naturel ciladan önce zımparalama işlemi yapılmalıdır. zımparalama işleminden sonra 12 saat arayla 2 kat olmak kaydıyla son kat parlak ya da mat cila uygulaması yapılır.

metal kısımların kaynaklanma işleminden sonra, fırın sıcaklığının ayarlanmasıyla elektrostatik yöntemle fırına verilen iskeletler işleminden sonra fırınlama zaman ayarı metal kısımların boyasının doğru ve kaliteli olması için son derece büyük önem taşır.

kullanılan halat ise en az 4 mm çapında, üç ya da daha çok sayıda bükümün birlikte sarılmasıyla oluşmuş kalın iptir. ilk buluşlardan olan halat önceleri keten, hurma, pamuk ve hindistan cevizi gibibir çok bitki lifinden yararlanılarak üretilmiştir. ancak günümüzde %90 yapay liflerden imal edilen halatlar kullanılmaktadır. belirli derece ısıya maruz bırakılarak eskitme işlemi de yapılabilmektedir.

ev dekorasyonu ve aydınlatmasında ahşap, metal ve halat ürünlerin bir arada kullanıldığı modeller ev aydınlatmasının yanı sıra; cafe, restaurant ve otel dekorasyonunda da özel tasarımlarla kullanılmaktadır. günümüzde sıklıkla kullanılan led ampuller yerine görsel olarak ortamı istenilen aydınlığa çevirebilecek dimmerli özel rustik ampullerle tarz ve vintage bir ortam sağlanmaktadır.

 

CH-L012 LAMBADER
CH-L012 LAMBADER